motebrest slide5
Trojačka 1, Makov PO-PI: 10-22 HOD. SO-NE: 11-22 hod. +421 41 436 43 01

O nás

Budovu Motorestu Brest v obci Makov postavil v 20. rokoch minulého storočia podnikateľ Leo Tešínsky ako „Letovisko Tešínsky“ s hotelovými a reštauračnými službami. V roku 1938 tu vybudovali bratia Žigmundovci zo Žiliny benzínovú čerpaciu stanicu. Neskôr pribudlo ešte kúpalisko a ubytovacie chatky.

Budova rokmi menila majiteľov, správcov i svoje zameranie. Jedno však ostalo nemenné – jej výhodné umiestnenie. Motorest Brest v obci Makov neprehliadnete, nachádza sa priamo vedľa hlavnej cesty.

Vyhľadávaný turistický cieľ však v roku 1952 vyhorel. Miestny úrad investoval do rekonštrukcie nemalé prostriedky a objekt dostal nové pomenovanie – Chata MNV.

V roku 1960 prišlo pomenovanie, ktoré si pamätá väčšina obyvateľov Makova, Chata Makov. Súčasťou Chaty bola veľká sála, ktorá slúžila na svadby a oslavy, ale aj ako miestne kino. V období od februára 1993 do januára 1995 slúžila aj ako úrad colnej a pasovej služby.

Chata Makov sa neskôr premenovala na Penzion & Restaurant Makov a stala sa obľúbeným miestom pre zábavu a oddych miestnych aj turistov.

V roku 2020 sme sa pustili do rozsiahlej rekonštrukcie a zmenili sme názov na Motorest Brest. Stal sa tak súčasťou konceptu Brest, ktorý spája Motorest Brest na Makove a Villu Brest na Kasárňach. Spoločne chceme vybudovať ubytovacie a gastro zariadenia, kam sa budú radi vracať domáci aj turisti.

V roku 2022 sme dokončili veľkú sálu s kapacitou 90 až 100 ľudí pre vaše rodinné oslavy, svadby, stretnutia, ale aj pre rôzne kultúrne a spoločenské akcie.
Moderná a nadčasová sála ponúka reprezentatívny priestor s dreveným tanečným parketom, ktorý je plne ozvučený modernou technikou. Ak teda plánujete svadbu alebo oslavu neváhajte nás kontaktovať.

Tešíme sa na vás!

Zastavte sa u nás

Menu pre každého

Pre malých maškrtníkov aj ostrieľaných gurmánov.

Vždy čerstvé suroviny

Tie najlepšie suroviny od lokálnych dodávateľov.

Skúsený personál

Ktorý presne vie, čo naši hostia potrebujú.

motebrest cta

Zbiehajú sa vám slinky?

Stačí len zablúdiť k nám…

Už čoskoro!

Už čoskoro budete môcť svoj názor zverejniť aj na našom Facebooku a účte Google+.